Képet az oktatásnak ws - borító
Forrás: PTE TTK STI - Sebesi Balázs

Frissítve

2025. márc. 29.

Rendezvény

2025. március 29., 9:12

Képet az oktatásnak

előadásmesterséges intelligenciaworkshop

Sikeres AI képgenerálási workshop a PTE-n

Képet az oktatásnak ws - 1. képKépet az oktatásnak ws - 2. kép2025. március 11-én teltházas érdeklődés mellett zajlott le „Képet az oktatásnak – MI-alapú képgenerálás a gyakorlatban” című workshop a Pécsi Tudományegyetem Szenátusi termében. Az eseményt a Digitális Oktatás- és Tanulástámogató Központ szervezte, célközönségét pedig egyetemünk tíz karának oktatói alkották.

A workshopot Sebesi Balázs, a Sporttudományi és Testnevelési Intézet egyetemi tanársegédje tartotta, aki oktatási és kutatási munkája során rendszeresen alkalmaz mesterséges intelligencia alapú eszközöket. A kétórás program során a résztvevők átfogó képet kaptak a legnépszerűbb MI-alapú képgenerátorokról – az ingyenesen használható platformoktól kezdve a professzionális, előfizetéses rendszerekig.

A szakmai előadás fókuszában olyan gyakorlati kérdések álltak, mint a különböző stílusok tudatos alkalmazása, a kameraszögek szerepe a kompozícióban, valamint a konzisztens karakterek létrehozása. A résztvevők konkrét példákon keresztül ismerhették meg, hogyan tehető vizuálisan vonzóbbá egy tananyag, és hogyan lehet a képgenerálást a hallgatói kreativitás fejlesztésére is felhasználni.

A workshop interaktív zárószekciójában a résztvevők saját képeket generálhattak különböző tematikák alapján – például klasszikus festmények újragondolása, híres történelmi pillanatok vizuális átdolgozása vagy sorozatkarakterek szokatlan helyzetekben való megjelenítése. Az elkészült képeket közösen értékelték, így a tanulás élményszerű és közösségi formában is megvalósult.

A résztvevők közötti eszmecsere legalább olyan értékes volt, mint maga a szakmai tartalom – erről így nyilatkozott az előadó:

Nagyon hasznosnak tartom a PTE DOT által szervezett workshopokat, új technikákat tanulhatunk, inspiráló ötleteket vihetünk haza egymástól. A különböző karokon dolgozó kollégák tapasztalatai igazi aranybányát jelentenek – én is számos olyan módszert építettem be az oktatási és kutatási gyakorlatomba, amit korábbi DOT-rendezvényeken ismertem meg. Ezek révén nemcsak kreatívabb, hanem hatékonyabb is lett a munkám.